16 апрель соат 14:00 да General Electric Healthcare компаниясининг Франция бўлими томонидан ташкил этилган «COVID-19 диагностикаси ва даволаш: доктор Чжун Наньшань ва унинг жамоаси тажрибаси» мавзусида халқаро вебинар бўлиб ўтди.
Доктор Чжун Наньшань:
• 2003 йилда ТОРС коронавирусини топди;
• атипик пневмония тарқалиши пайтидаги фаолияти билан халқаро миқёсда шуҳрат қозонди, хусусан, инқирознинг жиддийлигини пасайтирган расмий баёнотларни рад этди;
• 2005 йилдан 2009 йилгача Хитой тиббиёт уюшмасининг президенти бўлди;
• 2010 йилда Хитойнинг энг яхши 10 та олимларидан бири деб тан олинди;
• 2019-2020 йилларда Уханда коронавирус тарқалишида у инқирозни бошқариш бўйича етакчи маслаҳатчи этиб тайинланди;
• айни пайтда у Гуанчжоу нафас олиш йўллари касалликлари институтининг профессори ва «Торакаль касалликлари» журналининг бош муҳаррири ҳисобланади.
18 ва 19 апрель кунлари Ziyo Forum ҳамкорлигида Ягона вазият маркази фаолияти доирасида «COVID-19 да интенсив терапия» дастури бўйича онлайн-ўқув машғулотлари ўтказилди.

16 апреля в 14:00 состоялся международный вебинар, организуемый французским подразделением компании General Electric Healthcare, на тему «Диагностика и лечение COVID-19: опыт доктора Чжуна Наньшаня и его команды».
Доктор Чжун Наньшань:
• обнаружил коронавирус ТОРС в 2003 году;
• заслужил международную известность за деятельность во время вспышки атипичной пневмонии, в частности, за опровержение официальных заявлений, преуменьшавших серьезность кризиса;
• был президентом Китайской медицинской ассоциации с 2005 по 2009 года;
• признан одним из 10 лучших ученых Китая в 2010 году;
• во время вспышки коронавируса в Ухане в 2019-2020 годах он был назначен ведущим консультантом по управлению кризисом;
• в настоящее время является профессором Гуанчжоуского института респираторных заболеваний и главным редактором «Журнала торакальных заболеваний».
В рамках работы Единого ситуационного центра 18 и 19 апреля, при организационном содействии Ziyo Forum, прошло онлайн-обучение по программе «Интенсивная терапия при COVID-19».