Шу ҳафтада Бобур Фармонов Қашқадарё ва Бухоро вилоятларидаги бир қатор ўқув ва спорт муассасаларига ташриф буюради ва Ўзбекистон Республикаси Президентининг бешта асосий ташаббуслари дастурини амалга ошириш бўйича инфратузилма ривожланишини ўрганади.
Ишчи ташрифлар вазир ўринбосари Элбек Шукуров томонидан Спорт вазирлиги ва Ziyo Forum Фондининг ҳамкорликдаги фаолияти доирасида ташкил этилди.
Бугун, 10 июнь куни Қарши шаҳри ва унгё яқин туманлардаги асосий спорт инфратузилмаси ўрганилди; болалар ва ўсмирлар спорт мактаби, сузиш ҳавзаси, олимпия мажмуаси, теннис корти ва бошқа иншоотларга ташриф буюрилди.
Ўрганиш натижасига кўра, объектлар ишини ташкил қилишда камчиликлар аниқланди. Уларнинг раҳбариятига спорт билан шуғулланувчи ёшлар билан ишлашда ечилмай қолган муаммоларни ҳал қилиш бўйича тавсиялар берилди ва ёрдам таклиф қилинди.

На этой неделе Бобур Фарманов посетит ряд образовательных и спортивных учреждений Кашкадарьинской и Бухарской областей для изучения развития инфраструктуры по исполнению программы Пяти основных инициатив президента Республики Узбекистан.
Рабочие визиты организованы заместителем министра Эльбеком Шукуровым в рамках совместной работы Министерства спорта и Фонда Ziyo Forum.
Сегодня, 10 июня, была изучена основная спортивная инфраструктура города Карши и близлежащих районов; посещены детско-юношеская спортивная школа, бассейн, олимпийский комплекс, теннисный корт и другие объекты.
По итогам были выявлены недостатки в организации работы объектов. Их руководству были даны рекомендации и предложена помощь по решению застывших проблем в работе со спортивной молодежью.
* Для справки: в городе Карши Кашкадарьинской области действуют спорткомплексы, стадионы, высшие учебные заведения в количестве: ВУЗы —12, стадионы — 8, спорткомплексы — 4.