Илм-фан ва таълим-тарбияни ривожлантиришь "Ziyo Forum" фонди Сибирь бошқарув институти (СБИ), Россия халқ хўжалиги ва давлат хизмати академияси (РХХваДХ) филиали билан ҳамкорликда Ўзбекистон иқтидорли ёшлари учун дастурни амалга оширмоқда.
СБИ — Россия халқ хўжалиги ва давлат хизмати академияси филиали Сибирьда давлат хизматчиларини тайёрлаш бўйича етакчи марказ ҳисобланади.
![]() |
Дастур “Давлат ва муниципал бошқарув” йўналиши бўйича магистратурада икки йил таълим олишга мўлжалланган. Ziyo Forum Фонди линияси иштирокчилари учун 4 та грант ўрин ажратилган.
Конкурс саралаш босқичидан муваффақиятли ўтганларга бепул таҳсил олиш имкони ҳамда ОТМ талабалар ётоқхонасидан хона тақдим этилади.
Саралаш икки босқичда амалга оширилади.
Биринчи босқич — саралаш якунланган
1. 5 июнга қадар сайтда анкету-аризани тўлдириш лозим.
* Аризалар фақат тўлиқ ҳолатда (барча кўрсатилган пунктлар бўйича маълумотлар бўлиши ҳамда Тошкент вақти билан сайт орқали 00:00 05.06.2020 га қадар юборилиши лозим) кўриб чиқиш учун қабул қилинади.
2. Ариза тўғри тўлдирилган тақдирда сиз билан 3 кун ичида Фонд вакили боғланади ва 10-11 июн санасида суҳбатга таклиф қилади.
3. Электрон почтангиз орқали Zoom дастури ёрдамида бўлиб ўтадиган суҳбатнинг вақти сизга маълум қилинади. Суҳбат 20 дақиқа давом этиб, ундан 5 дақиқаси алоқа ўрнатиш учун ажратилади. Хизмат сифати ва барқарорлиги учун Фонд жавобгар эмас. Агар суҳбат Фонд айби билан ўтказилмай қолса, суҳбат бошқа бошқа вақт белгиланади.
4. Суҳбатдан сўнг бир сутка давомида сизнинг электрон почтангизга натижа жавоби йўлланади.
Суҳбатдан муваффақиятли ўтган тақдирингизда, иккинчи босқичга ўтасиз.
Иккинчи босқич:
1. 15 июнга қадар info@ziyoforum.uz почтасига қуйидаги ҳужжатлар тўпламини юбориш лозим:
— бакалавр дипломи (ўрганилган фанлар ҳамда улар бўйича якуний олинган баҳолар кўрсатилган ҳолда) рангли нусхаси (PDF кўринишида)
— паспорт рангли нусхаси — илк саҳифалар ва рўйхатга қўйилган саҳифа (PDF кўринишида)
— тиббий маълумотнома — 086 форма (PDF кўринишида)
— ОИВ инфекцияси йўқлиги тўғрисида белгиланган намунадаги сертификат нусхаси (PDFкўринишида)
— “Нима учун мен СБИ РХХваДХ да таълим олмоқчиман?” мавзусида ўз қўли билан ёзилган А4 шаклдаги 2 лист ҳажмдаги эссе нусхаси (DOC кўринишида)
— туғилганлик тўғрисида гувоҳнома нусхаси (PDF кўринишида)
Барча ҳужжатларга рус тилига таржима қилиб, нотариал тасдиқланган шакллари илова қилиниши лозим.
2. Фонд хизматчилари 5 кун давомида етиб келган ҳужжатларни кўриб чиқиб, мустақил равишда ОТМга юборади. Агар қўшимча ҳужжатлар, оригинал ҳужжатлар, ёки қайта юбориш зарурати туғилса, сиз билан Фонд ходими алоқага чиқади.
Агар документлар тўплами нотўғри йиғилган ёки тўлиқ йиғилмаган бўлса, Фонд аризани кўриб чиқишни огоҳлантиришсиз рад этиш ҳуқуқини сақлаб қолади.
3. 20 июнга қадар электрон почта орқали сизга ОТМга онлайн тест топшириш санаси ва вақти тўғрисида маълумот йўлланади.
4. 25 июнга қадар электрон почта орқали сизга тест натижалари маълум қилинади. Тестдан муваффақиятли ўтган тақдирда, СБИ РХХваДХ вакили билан суҳбат учун таклифнома юборилади. Ушбу суҳбат натижасига кўра, магистратура дастурига қабул масаласи ҳал этилади.
Биз Сизга омад тилаймиз! Қўшимча маълумот олиш учун info@ziyoforum.uz манзилига мурожаат қилишингиз мумкин.
P.S. Мазкур дастур доирасидаги барча жараён — мутлақо текин. Консультациялар, кириш синовлари қандайдир тўлов ёки хизмат ҳақини талаб қилмайди. Қонунбузарликка дуч келсангиз, support@ziyoforum.uz манзилига хабар беришингизни сўраймиз.

Фонд развития науки и образования Ziyo Forum совместно с Сибирским институтом управления, филиалом РАНХиГС, реализует программу для одаренной молодежи Узбекистана.
СИУ — филиал Российской академии народного хозяйства и государственной службы, ведущий в Сибири центр по подготовке государственных служащих.
![]() |
Программа рассчитана на два года обучения в магистратуре по направлению «Государственное и муниципальное управление». Для участников по линии Фонда Ziyo Forum закреплено 4 грантовых места.
Успешно прошедших конкурсный отбор ждет бесплатное обучение и предоставление проживания в общежитии ВУЗа.
Отбор будет проходить в два этапа.
Первый этап — отбор завершен
1. До 5 июня нужно заполнить анкету-заявку на сайте.
*Заявки принимаются к рассмотрению только в комплектном состоянии (с информацией по всем указанным пунктам и отправленные на сайт до 00:00 05.06.2020 года по ташкентскому времени)
2. В случае корректного заполнения заявки с вами в течение 3 дней свяжется представитель Фонда и сообщит о допуске к собеседованию на 10-11 июня.
3. На электронную почту вам будет выслано точное время для прохождения собеседования с использованием программы Zoom. Собеседование будет длиться не более 20 минут, из которых 5 дается на установлении связи. Фонд не несет ответственности за качество и стабильность работы сервиса. В случае, если невозможность прохождения собеседования будет виной Фонда, для заявителя будет выделено отдельное время для собеседования.
4. В течение суток после собеседования вам на электронную почту будет отправлен ответ о результатах.
В случае успеха вы переходите на второй этап.
Второй этап:
1. До 15 июня необходимо отправить на почту info@ziyoforum.uz следующий пакет документов:
— цветная копия диплома бакалавра с указанием изученных предметов и полученных по ним итоговых оценок (в формате PDF)
— цветная копия паспорта — первые страницы и прописка (в формате PDF)
— медицинская справка — форма 086 (в формате PDF)
— копия сертификата установленного образца об отсутствии ВИЧ-инфекции (в формате PDF)
— копия эссе, написанного собственноручно объемом 2 листа А4 на тему «Почему я хочу учиться в СИУ РАНХиГС» (в формате DOC)
— копию свидетельства о рождении (в формате PDF)
Все документы должны быть сопровождены нотариально заверенным переводом на русский язык.
2. Сотрудники Фонда в течение 5 дней обработают поступившие документы и самостоятельно отправят их в ВУЗ. В случае необходимости предоставления дополнительных документов, оригиналов, либо повторного отправления копии с вами свяжется сотрудник Фонда.
Если пакет документов составлен некорректно либо не полностью, Фонд оставляет за собой право отклонить заявку к рассмотрению без уведомления.
3. До 20 июня вам на электронную почту будет выслана информация о дате и времени прохождении онлайн-тестирования в ВУЗ.
4. До 25 июня вам на электронную почту будут высланы ответы о прохождении тестирования. В случае успешной сдачи тестирования будет выслано приглашение на собеседование с представителем СИУ РАНХиГС, по результатам которого будет решен вопрос о зачислении на программу магистратуры.
Желаем вам успехов! За дополнительной информацией можно обратиться по адресу info@ziyoforum.uz
P.S. Весь процесс в рамках настоящей программы — полностью бесплатный. Консультации, прохождение вступительных испытаний не требуют какой-либо оплаты либо сервисных сборов. В случае выявления нарушений просьба сообщать по адресу support@ziyoforum.uz