Ziyo Forum Жамғармаси, Ўзбекистон бодибилдинг, фитнес ва мас-рестлинг федерацияси, PROFORM фитнесс-клуби билан биргаликда, шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Спорт вазирлиги кўмагида «Уйда қол ва ўзингни қоматда ушлаб тур» онлайн-семинарларини ўтказди.
Тадбирда Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари иштирок этишди: Гуреева Олеся, Гулжахон Турдиқулова, Рушана Мақсумова, Елена Бекирова, шунингдек, Николай Филиппов, Азиз Хасанов, Михаил Волинкин, Дониёр Хасанов, Аброр Иминжанов, Даврон Тўйғунов, Павел Умурзақов.
Осиё ва дунё чемпионлари карантин пайтила уйда самарали машғулотлар ўтказиш сирлари билан бўлишдилар, шунингдек овқатланиш қоидалари ва мотивацияни сақлаш ҳақида сўзлашди.

Фонд Ziyo Forum при поддержке Министерства спорта Республики Узбекистан, совместно с Федерацией бодибилдинга, фитнеса и мас-реслинга Республики Узбекистан, фитнес-клубом PROFORM организовали проведение онлайн-курса по занятиям фитнесом «Оставайся дома и поддержи себя в форме».
В мероприятии приняли участие члены сборной Узбекистана: Елена Бекирова, Олеся Гуреева, Рушана Максумова, Гульджахон Турдикулова, а также Михаил Волынкин, Аброр Иминжанов, Даврон Туйгунов, Павел Умурзаков, Николай Филиппов, Азиз Хасанов, Дониер Хасанов.
Действующие чемпионы Мира и Азии поделились секретами эффективных домашних тренировок во время карантина, помогающих сохранить форму, а также рассказали о правилах питания и сохранении мотивации.